| anonim_4396 a întrebat:

Cum este mai bine?
Sa vorbiti doar cu cei inteligenti sau sa vorbiti cu toata lumea?

Răspuns Câştigător
| JJ16 a răspuns:

Sa vorbesti "doar cu cei inteligenti" e o prostie Florescule. Nimeni nu e prost, doar bolnav psihic..De ce n-ai vorbi cu toata lumea? Adica te crezi mai superior in preajma celor "inteligenti"? Vorbeste cu toata lumea, in plus, toti suntem egali, so...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa vorbesti cu cine trebuie atunci cand e necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie-mi place să vorbesc cu toată lumea. Mi se pare că afişezi o doză proastă de snobism zicând "port discuţii inteligente" sau discut doar "subiecte inteligente cu oameni inteligenţi". N-ai de unde să ştii cât de pregătit este un om când vine vorba de un subiect nou, deci nu-l poţi cataloga de la început ca fiind prost.

| anonima01 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu toata lumea, indiferent de cat de inteligent este.

| AdiMrr a răspuns:

Dumnezeu nu ii iubeste doar pe cei inteligenti, ci pe toti. La scoala sunt multi baieti mai prostuti care sunt de treaba, daca te poti intelege cu acea persoana nu mai conteaza nivelul de invataturi desi recunosc ca in anumite situatii ar fi mai bine sa ai o persoana mai desteapta alaturi. Ideea este sa vorbesti cu toata lumea, nu fa prostia sa faci diferente!

| luliswex a răspuns:

Mai bine este sa vorbesti cu toata lumea.