| alina_4791 a întrebat:

Cum este profilul stiinte sociale? la ce facultati poti da dupa liceu?

Răspuns Câştigător
| Roxii_3412 a răspuns:

Stiintele sociale se bazeaza pe istorie, romana, sunt cam 4 ore pe saptamana din fiecare, + mate, engleza, franceza, etc
La stiintele naturii se bazeaza pe biologie, fizica, chimie... cam astea sunt cele mai multe.Stiinte sociale: clasa a 9 a logica a 10 a psihologie, a 11 a economie si sociologie iar a 12 a filosofie. Sper ca te-am lamurit happy.

1 răspuns:
| Roxii_3412 a răspuns:

Apoi poti sa mergi la academia de politie sau la avocatura.