| vladimir23 a întrebat:

Cum este scoala pentru voi sau unii dintre voi? cum vise pare la scoala, se merita sa mai invatam? ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| dyanna a răspuns:

Mie scoala mi se pare cel mai tare loc, pentru ca ma intalnesc cu toti prietenii mei si ne tinem de pozne si ne distram si pe langa asta mai si invatam lucruri interesante si folositoare. bineinteles ca se merita sa inveti. o sa ai nevoie de cultura generala toata viata ta, sa nu mai vorbim de liceu, facultate, etc. si, desi astept cu nerabdare vacanta, sunt sigura ca o sa ma plictisesc si ca o sa-mi fie dor de toata agitatia de la scoala si de toti colegii mei nebunatici pe care ii iubesc:X:X:X:X

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Imi place scoala, de fapt mi-a placut, pentru ca vara aceasta termin facultatea, si imi va lipsi mult.Sunt ani frumosi, cu care nu ne mai intalnim niciodata.Acum trebuie sa ma pregatesc pentru master si scoala vietii(la care sper sa trec examenele cu briotongue)

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Datorita scolii am ajuns unde am vrut si nu regret nimic.

mlm
| mlm a răspuns:

Institutia unde m-a facut sa ajung om in viata si unde mi-am petrecut mai tarziu o parte de ani ca profesor.

| want2bMajestic a răspuns:

Scoala este o treapta a vietii care iti umple timpul cu ceva...stiu ca este o pacoste pentru unii dintre noi... dar mai tarziu o sa iti amintesti de scoala ta... iar daca stai mai bine sa te gandesti nu este mai grea decat "scoala vietii"happy

| fabiola a răspuns:

Stiu la ce te referi, dar sunt reactii de moment.Mai tarziu constientizezi ca inveti pentru tine, este o hrana a sufletului tau.Chiar daca nu ajungi director, dar faptul ca poti sa te descurci singur in diferite situatii si nu apelezi la unul si altul, stii cat de mult conteaza? Un profesor spunea asa:facultatea nu te invata, ea te invata cum si unde sa cauti atunci cand ai nevoie! Cu cat stii mai multe, cu atat nu te temi de greutatile vietii!

| Georgiana2905 a răspuns:

Dupa cum observi, in ziua de astazi nu ai unde lucra neavand liceul. Dar uite ca toti ne dorim o slujba buna, platita bine. Cum poti ajunge la aceasta satisfactie? Doar invatand deoarece invatatul este singura cale care te inalta din multe puncte de vedere. Scoala este foarte importanta, o poti vedea chiar ca pe o sumendenie de caramizi care contribuie la inaltarea viitorului tau. Presupun ca iti doresti un viitor excelent, nu? Sa NU vezi in scoala partea cea mai grea a vietii tale. Inceraca sa gandesti pozitiv si vei vedea unde, cand si de ce ai nevoie de scoala.
Aaa, si sa nu uitam ca la scoala nu mergi si inveti doar. Te vezi zilnic cu colegii, faci educatie fizica si alte multe materii care iti plac. Observi unde te duce acesta "dilema"numita scoala?

| anonymus_1825 a răspuns:

Chiar daca sistemul educational romanesc e la pamant, totusi trebuie sa bagi ceva la bostan, nu laughing? Pentru o cultura generala si pentru a putea tine o conversatie buna in societate. Asta nu inseamna ca trebuie sa uitam de distractie, mai ales in viata de liceean :X

| Dl.Inginer a răspuns:

Mie mi-a placut scoala, am fost bun prieten cu ea si in perioada de scoala generala si liceu cat si la facultate. Scoala ma format si pregatit in multe privinte si mi-a deschis mult orizontul cunostintelor.este un lucru esential si de neglijat in viata unei persoane de aceea spun cu toata taria ca merita sa se faca scoala si sa se invete in continuare

| dinusinziana a răspuns:

Nu trebuie sa iei scoala ca pe o povara. profita de anii copilariei/adolescentei, fa-ti prieteni, si invata cat poti, pentru ca e spre binele tau. numai oamenii cu carte ajung suswinking

| stefygirl a răspuns:

Da merita sa inveti oricum la scoala gasesc baieti tare frumosi:->(unii)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am făcut școală și acum adun roadele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt clasa a XII-a si pot spune ca este un haos total in licee in acest an happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai carte ai parte ok Deci dragul meu daca nu inveti si ti se pare o povara vei regreta mai tirziu si cum nu vei putea da timpul inapoi e bine sa inveti pentru ca societatea are nevoie de oameni nu de analfabeti ca sunt destui si din aceia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E stupida nu imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie scoala mi se pare cel mai tare loc, pentru ca ma intalnesc cu toti prietenii mei si ne tinem de pozne si ne distram si pe langa asta mai si invatam lucruri interesante si folositoare. bineinteles ca se merita sa inveti. o sa ai nevoie de cultura generala toata viata ta, sa nu mai vorbim de liceu, facultate, etc. si, desi astept cu nerabdare vacanta, sunt sigura ca o sa ma plictisesc si ca o sa-mi fie dor de toata agitatia de la scoala si de toti colegii mei nebunatici pe care ii iubesc:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te mai distrezi, dar trebuie sa bagi si ceva la capatana.Mai bine inveti sa nu stai pe la 30 in casa si sa nu ai ce manca.Invata ca sa iti gasesti un loc de munca si sa fi un om respectat nu un boschetar si un nimic.
SUCCES!