| deleteddddd a întrebat:

Cum fac, ca perusii meisadsa faca oua? imi doresc din suflet.cred ca ar fi ce-a mai mare dorinta a mea.sad metionez.ca momentan, am doar un baiat de 2 luni. dar vreau sa stiu mai incolo, cand ii voi cumpara o femela, ce ar trebui sa fac, P. S. : Am mai avut perusi, dar nu-au facut nici-unul pui, si aveam si cuib. un ajutor? va multumesc foarte mult! happy

2 răspunsuri:
| Face2face a răspuns:

Prietena mea si-a cumparat prima data un baiat pe urma o fata. Si a auzit ca daca mai cumpara un baiat va face oua. A mai cumparat un baiat si fata a facut oua. Si de atunci cred ca are vreo 26 de perusi frumosi toti. Pup

| sanziana_7856 a răspuns:

Ar fi minunat sa ii cumperi si o femela, apoi ei la vrasta de un an sunt capabili de reproducere.
si sa le cumperi un cuib special ce se ataseaza la colivie -.
trebuie sa le acorzi atentzie, iar cand femela s-a aucat de clocit are nevoie de liniste.