| omulpaiangan a întrebat:

Cum fac o pereche de adidasi care are o marime prea mare sa o fac mai mica? adica este marimea 42 eu vreau sa o fac 41, dar daca e 41 si eu vreau sa o fac 42?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu poti. Exista papuci speciali pentru copii in crestere, care au 3-4 marimi, sunt extensibili. Dar tu nu poti decat sa ii speli si daca materialul e de-asa fel, se micsoreaza, sau sa iti pui talpici. Dar sa le modifici lungimea e imposibil, pentru ca talpa e elastica, dar nu chiar atat de elastica.

| Lexy ♥ a răspuns:

Daca sunt prea mare bagi vata in varf iar sunt prea mici le tai varful laughing

| AOLEVRIC a răspuns:

Ca sa ii faci 41 - mai tai din ei laughing. Ca sa ii faci 42 am auzit ca trebuie sa ii umpli cu graunte ude [ ele se umfla si ii largesc ].