| superpowergirl a întrebat:

Cum fac sa imi creasca parul mai repede sa cum il fac cret fara sa il ard si sa reziste(parul meu e moale de tot cand mi-am creponat parul si trebuia sa merg la petrecere in fix 0 ora parul meu mi s-a facut drept.

1 răspuns:
| Torra01 a răspuns:

Cel mai bun mod de a ti creste mai repede parul este sa te speli cu sampon de urzica sau inajnte de laie sa faci un amestec de galbenus de ou si lamaie cu care sa stai in cap 15 minute.Cand vine vorba de ondulat el mai bine ar fi ca inainte de culcare cu o zi inainte de petrecera sa iti impletesti parul in mai multe codite 5 6 eventual si sa le faci coc dupa.Te dai cu zeama de lamaie pe ele si urmatoarea zi cand le desfaci iti aranjezi parul cum vrei.O sa dureze mai mult decat cu placa si in plus nu iti arde parul, ba chiar ti -l regenereaza, eu fac aata de mult si tin sa te anjnt ca mi-a crescut parul foarte repede si mi s-a regenerat foarte mult.Eu m -am si vopsit de multe ori si era foarte ars. Poti incerca sfaturile mele si o sa vezi ca dau rezultate. Sper ca te -am ajutat!