| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa ma placa o fata care e suparata rau pe mine si nu prea ma baga in seama...

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recunoaste-ti greseala, cere-ti scuze, explica-i motivele si continua sa vorbesti cu ea, fa-o sa rada, fa-i complimente, orice ca sa se simta mai bine.

| neutrino a răspuns:

In aceste conditii nu ai cum. Lasa timpul sa treaca si poate ca va observa ca esti un tip inteligent, si nu asa cum a sustinut ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, daca consideri ca supararea ei este obiectiva esti obligat sa-ti ceri scuze de la ea si sa incerci sa te revansezi cumva.

| Mircea23592071 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aș putea in lumea viruala pe net sau real ca mi-e cam rusine...M-a facut si prost...

| anonim_4396 explică (pentru Mircea23592071):

Esti un las daca iti ceri scuze in lumea virtuala! Trebuie sa o faci in lumea reala, astfel vei avea ONOARE si vei demonstra ca nu esti un om slab! In plus, daca daca acea fata are niste valori va aprecia gestul!

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Incepe o conversatie cu ea. Poti incepe cu "hei, salut!" si acorda-i atentie. Atentie multa. Daca esti amuzant, fa glume si incearca sa o ajuti cand are nevoie. Daca nu fi dragut si arata-i ca vrei sa fiti prieteni prin mici gesturi dragute, cum ar fi o floare din cand in cand sau chiar o invitatie undeva.

| Mircea23592071 a răspuns (pentru AntonyaCeaCurioasa):

Da bine zis dar...Ea este suparata rau de vreo luna...