| Crisssu_8288 a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca parul mai repedeee? love struck

>funda;

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

Maseaza scalpul cand speli parul ( dar nu cu virful degetelor ci cu palmele) asta va ajuta la circulatia singelui, evita sa folosesti placa de indreptat parul sau chiar daca folosesti nu la temperatura inalta fiinda deterioreaza parul, dupa ce speli parul nu il pieptana kit este ud, usuca-l si cind observi ca e semi-uscat piaptana-l cu un pieptene cu dinti rari pentru a nu rupe parul...pentru cresterea mai rapida a parului trebuie sa consumi vitamina A si E care le gasesti in masline ulei oua si alte fructe si legume, iar ca solutie poti folosi uleiul de ricin (il gasesti in farmacii)
sper ca te am ajutat! funda?

3 răspunsuri:
| TraficantaDeFunde a răspuns:

Iti pui extensii. Asta e cea mai rapida metoda de a-ti face parul sa fie lung, doar in cateva ore.
Acum serios vorbind, uleiul de ricin accelereaza cresterea parului, si este folosit prin multe tratamente. Se gaseste prin farmacii sau plafare, si este si ieftin.
Se poate aplica si pe gene, ca un strat de mascara invizibil, si in cateva luni le vei avea mai lungi si mai curbate. Eu am fost foarte multumita de uleiul de ricin.
In rest, da o alimentatie bogata si echilibrata, iar un stil de viata cad de cat sanatos, favorizeaza cresterea parului.
Insa stresul, agitatia, o alimentatie nesanatoasa nu sunt deloc recomandate.
Bafta.

| TraficantaDeFunde a răspuns:

App. am luat asta de pe net eu n-am incercat uleiulhee hee oricum succes si eu astept de mult sa-mi creasca parul ca m-am tuns straight face nu ma mai tund niciodata rolling on the floor

| KiDda_9382 a răspuns:

Draga mea, imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai trait-o, si eu am patit la fel la salon, in urma cu cativa ani... Abia asteptam sa imi creasca la loc, mai ales ca mie imi place sa am parul lung, sa mi-l pot aranja in ce fel vreau, in functie de ocazie
Ce pot sa iti recomand: RABDARE! NU exista leacuri minune care sa il faca sa creasca peste noapte sau
In plus, la fiecare om, parul are ritmul sau de crestere si regenerare!
Pana iti mai creste, pune-ti chipul in valoare cu frizuri adaptate lungimii de par pe care o ai! Sigur vei gasi ceva care sa te avantajeze!
Zambeste! Nu conteaza cat de lung ai parul, important e cat si cum gandesti! DAR POTI FOLOSI ULEIUL DE MASLINE SI DACA AI VARFURILE DESPICATE SI ARSE POTI SA LE TUNZI FARA SA-TI IEI DIN LUNGIME kiss