| Ems a întrebat:

Cum ii pot spune unui baiat intr-un mod frumos ca nu simt ceva pentru el? Adica vreau sa ramanem prieteni.

Răspuns Câştigător
| BlackPearl a răspuns:

Pai.eu zic ca trebuie sa vb cu el fata in fata si sa ii spui direct.Nu incerca prin mesaje sau pe messenger pentru ca pare ca nici nu te deranjezi sa mergi sa ii spui in fatahappy funda?:* [rolling on the floor))))]

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Daca baiatul ar fi fos destept, si-ar fi dat seama singur, Daca, este mai putin pregatit, ca acum nu se mai spune prost, este bine sa-i spui direct si sincer. Daca este, redus mintal la maxim si nu intelege sub nici o forma, este foarte grav, Nu-l vei mai putea tine ca si prieten, deoarece va interveni gelozia, Deci; Spune-i deschis in fata. Este cal mai cinstit si frumos mod. Bafta Pa

| UninspiredName a răspuns:

Pai nu poti sa ii spui cumva fara sa il ranesti mai ales daca tine mult la tine...am intalnit si eu problema asta de foarte multe ori insa cel mai bine e sa ii spui direct ceva de genul

| mARY_9420 a răspuns:

Heyhappy

Eu ii zic frumos ca am prieten happy si ca este foarte dragut din partea lui insa am prieten si tin mult la el happy

Fundy?big grin

| SweetAngelCry a răspuns:

Pai...incerci sa-i spui ceva de genul:Uite...nu pot sa spun ca nu ma simt atrasa de tine, dar inima mea nu bate pentru tine.Totusi,as vrea sa ramanem prieteni.

| faranumexD a răspuns:

Spune-i direct. asa e mult mai bine si eficientlaughing

adica h e ll o, decat sa te chinuiesti sa explici, sa formulezirolling eyes...
nu are sensoh go on
scurta si la obiect, chiar daca doare...macar sa stie adevaru

nici mie nu mi-ar placea sa fiu mintita, deci m-ai bine sufar pe moment dar dupa trecehappy
si ma gandesc ca pana la urma iti va fi recunoscator ca i-ai spus adevaru si nu ti-ai batut joc de el.

sau incearca asa: uite ce e, eu nu simt pentru tine nimic deosebit. te iubesc sau tin la tine[dupa preferinta] dar ca la un frate si nimic mai mult, nu vreau sa te superi pe mine pentru ca asa mi-ai face rau ...adica conteaza daca ai incredere in mine.
am preferat sa-ti spun adevaru...si crede-ma probabil ca nu sunt eu norocoasa:p

te-am ajutat cat de cat?batting eyelashes
fundita? ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

***... i`o spui.

acelasi efect il are