| JackieSue a întrebat:

Cum ii spui uneia care te considera prietena ei ca felul in care vorbeste te enerveaza?
P. S.:daca i-as zice in fata s-ar duce la taticu` sa ma parasca big grinsi ar iesi scandal

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Eee da l incolo pe tasu' thu ai treaba cu ea nu cu taiksu. zii in fata ce te deranjeaza. faza e ca daca e prietena ta cea mai buna ar trebui sa i suporti toate defectele. intr o prietenie defectele devin calitati. sper ca ti am fost de folos. spune i tot ce ai pe sufletel in fata fara nici un fel de ironie. intr un stil frumos fara aroganta. te pup.

3 răspunsuri:
| masly a răspuns:

Evito dac nu iti place de ea si te enerveaza ...nu o bAGA IN SEAMA simplutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa comunici asertiv cu ea. incepe cu ceva pozitiv. sigur exista ceva care iti place la ea. apoi spune-i ca te deranjeaza cand zice ceva anume. da-i exemple. nu generaliza! sugereaza-i ca poate sa-ti vorbeasca si altfel, mai placut pentru tine.nu o jigni! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tie ti-e frica de tatal ei? spune-i ca ti-ar face placere daca ai auzi-o vorbind altfel.