| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii spui unui baiat ca iti place de el?

Răspuns Câştigător
| BaddieBae a răspuns:

Ei i-am spus unuia(de care nu mai imi place acum) exact asa:
Eu:Asculta, am ceva sa-ti spun...
El:Ce?
Eu:Eu te plac.
El:Binehappy
Da el dupa mi-a zis ca nu ma place si am fost foarte dezamagita dupa asta asa ca inainte sa ii spui intreaba si tu niste prieteni ai lui daca a vorbit(el)ceva despre tine, daca a zis vreodata ca i se pare ca esti atragatoare sau observa-l tu pe el daca te priveste mai insistent, daca iti zambeste, daca iti da buzz pe mess doar sa vada ce mai faci si sa iti spuna fel si fel de lucruri, daca se ofera sa te ajute la ceva ceea ce el stie ca tu stii dar vrea el sa para mai tare in fata ta, daca, daca, si iar daca.Sunt multe forme prin care poti vedea daca un baiat te place. Daca observi la el unele din cele mai sus mentionate, atunci spune-i direct, si iti spune si el direct ca sentimentul e reciproc, daca nu, gaseste un ''discurs'', ia-l mai pe ocolite ca sa te ia si el pe tine sa iti spuna ca de fapt el nu te place. Oricum:SUCCES!kiss
Dar am si eu o intrebare:
Tu esti prietena cu baiatul asta?
Ca daca esti, iti va fi mai usor sa aflii ce simte pentru tine.
Daca nu esti:
SUCCES DUBLU ca e munca grea sa scoti informatii de la ''camarazii'' unui baiat.Crede-ma,stiu din proprie experient...
pup si good luck(din nou):-)!

13 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Din pacate sunt multi care le este frica, frica de respingere, alteori teama de a se implica intr-o relatie, altii nu stiu cum sa se implice, mai ales teama sa nu se repete, acestea sunt cele mai negre temeri ale unui tanar!
Mai este si chestia ca daca el(ea) o place si ea (el) nu il place, si s-a implicat degeaba, persoana respectiva se simte dezamagit(a), va avea esecuri, de aceea nu ii zice de obicei ca o place sau sa ii placa!
Nu este simplu sa ii zici ca mie imi place de ea si ea la fel, mai intai trebuie sa va cunoasteti, caracterul fiecaruia in parte si dupa aia poti sa ii zici ca il placi.Mai direct, mai putin dureros.

| yanny`s a răspuns:

Pai. te duci, vorbesti cu el, ii zambesti, il privesti in ochi si daca e destept isi da singur seama si va face el urmatorul pas, daca nu, inseamna ca e prea pampalau:*

| f a răspuns:

Spunand: "Imi place de tine". e varianta cea mai indrazneata si simpla, si dupa parerea mea cea mai buna

| Bettt:) a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui neaparat cu "Imi place de tine". Poti sa il faci sa isi dea seama prin gesturi de exemplu... Te uiti la el mai des si ii zambesti, intrii in vorba cu el [ despre una, despre alta ], dar... mai intai de asta trebuie sa ajungi la prietenii lui si sa ii faci sa creada despre tin eca esti o fata de treaba. O sa ii spuna ei tipului respectiv despre tine si apoi totul va veni de la sine happy.

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Nui spui neaparat asa.vezi cum se comporta cu tine. apropiete de el, de prietenii lui,, etc,,, in rest tot ce zice
→ïσŋε ← ⌈The official page⌋ e adevarat sa stii! hai ca team kiss

| PastilutaExti a răspuns:

Simplu... te plac

| FPI a răspuns:

Mi-e de exemplu mi-ar placea ca o fata sa-mi spuna direct in fata nu pe ocolite, si cred ca la majoritatea baietilor le place varianta asta, incearca sa vezi cred ca ai mari sanse de reusita. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa-ti spun o faza dura. Poti sa o iei ca p-o gluma, da' nu e. Imi place de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii spui in fata ca il iei pe nepregatite si mai mult il sperii.
Mai intai incepe sa scoti n motive sa va intalniti.
Fa'l sa isi doreasca sa stea cat mai mult cu tine.
Dupa ce l'ai obisnuit cu iesiri lasa'l o zi doua fara tine si vezi daca te cauta.
Daca te cauta, apropriete de el si in maxim 2 zile sa va si sarutati.
Si nu mai trebuie sa zici nici un imi place de tine chatterbox.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar mai bine e sa te gandesti inainte de ai spune acest lucru.gandeste-te ce iti place la el! cum il vezi! cum il simti! din punctul meu de vedere eu tin mult la acest mod. ma ajutat si ma ajuta foarte mult.cum ii spui: pai 1 la mana bettthappy are dreptate nu neaparat trebuie sa ii spui'imi place de u'! nu trebuie sa il faci sa isi de-a seama de acest lucru, trebuie sa fii nu stiu naturala adica u si trebuie sa stai devorba cu el. sa iesi cu prietenii lui si cu el sa fii o tipa ok! probabil ca nu o sa citesti dar eu am incercat, merita sa ajutam alte persoanehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar mai bine e sa te gandesti inainte de ai spune acest lucru.gandeste-te ce iti place la el!cum il vezi ! cum il simti! . din punctul meu de vedere eu tin mult la acest mod. ma ajutat si ma ajuta foarte mult.cum ii spui: pai 1 la mana bettthappy are dreptate nu neaaparat trebuie sa ii spui'imi place de u'!nu trebuie sa il faci sa isi de-a seama de acest lucru ,trebuie sa fii nu stiu naturala adika u si trebuie sa stai devorba cu el . sa iesi cu prietenii lui si cu el sa fii o tipa ok! probabil ca nu o sa citesti dar eu am incercat , merita sa ajutam alte persoanehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerci sa iti faci curaj sa ii spui in fata

noroc

| ionutza_4105 a răspuns:

Pai,si mie imi place de un baiat, era in clasa cu mine si parea ca ma place, dar stiam ca e cam timid... eu m-am dus ieri la el si i-am zis "imi place de tine", doar ca el era socat, luat pe nepregatite si chiar nu stia ce sa zica, doar zambea. Cand si-a revenit din soc se purta ca si cum nu i-am zis nimic si acum incearca sa ma evite ( desi inainte eram cea mai buna prietena)... Deci: niciodata nu-i zi direct big grin