| girlgirl a întrebat:

Cum ii zici unui baiat care te place ca nu ai mai avut niciodata prieten? adica sincer mie mi-ar fi putin rusine sa ii zic ca niciodata nu am avut prieten.
Multumesc si funda

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Hmm, am trecut si eu pe aici. Draga mea, daca veti incepe sa vorbiti si sa va indragostiti unul de altul vor urma tot felul de intrebari, si ma gandesc ca te va intreba cati/ce baieti au fost in viata ta iar tu fara rusine trebuie sa-i zici ca nu ai mai avut vreun prieten, si crede-ma ca se va bucura! Uite, si mie mi-a fost rusine sa spun asta asa ca l-am mintit si am zis ca au fost cativa baieti. La un momendat mi-am dat seama ca ar trebui sa-i spun, mai ales ca ma asteptam ca la urmatoarea intalnire sa ma sarute deci trebuia sa-i zic laughing, am ramas surprinsa vazand ca s-a bucurat tare mult ..si a vazut ca nu eram ca restul fetelor ( desi da, a fost putin deranjat pentru ca l-am mintit). Deci spune-i, nu-ti va parea rau. Good luck!:*

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu trebuie să-ți fie rușine pentru faptul că ai așteptat ceva mai potrivit pentru tine.
Baftă!

| sublime89 a răspuns:

Poti sa fii linistita si sa-i spui cum vrei, ca o sa-i placa vestea oricumhee hee

| Dariusuu a răspuns:

Îi spui sincer, nu trebuie să îţi fie ruşine de ce eşti, gândeşte-te că asta poate fii un gând bun pentru el pentru că alături de el ai putea să cunoşti prima iubire.
Se spune că prima iubire nu se uită niciodată aşa că spune-i fără niciun regret.

O zi perfectă îţi doresc.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

E în regulă, pur și simplu zi-i că el e prima ta iubire, prima iubire nu se uită. Zi-i așa: "Știi ceva, tu ești prima mea iubire. *aici îl pupi pe obraz* Ești special!". O să se simtă bine. Asta dacă doar îl placi și tu. Dacă nu-l placi pur și simplu refuză-l cu subînțeles.

| WildS0ul a răspuns:

Pai daca si tu il placi, si vezi ca se da la tine, spune-i sa o ia incet, ca n-ai mai incercat 'din astea' pana acum. Sigur o sa se prindawinking Ai grija totusi, sa nu profite de tine din cauza asta...baietii sunt foarte convingatori