| Nousername a întrebat:

Cum imi pot convinge parinti sa ma lase sa stau in seara asta pana la 1 noaptea, deoarece e o emisiune la englezii, si acolo se difuzeaza la 10 da la ei 10 va fi 12 la noi si asta inseamna ca trebuie sa ma culc la 1 noaptea, si nu stiu cum sa le zic asta adica sunt destul de exigenti, la 12 mi se inchide calculatorul, si nu stiu cum sa fac ...am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| TheFeeye a răspuns:

Pai e vacanta de vara, care ar fi motivul pentru a nu te lasa sa dormi cu cateva ore mai tarziu? adica totusi :/...
Spune-le ca nu are nimic daca adormi mai tarziu, macar o data pe an sa te lase, povesteste-le despre emisiune. Dezvolta o fraza de aici, ar putea merge.
Si daca nu te lasa, stingi televizorul de cate ori e nevoie, cum a zis persoana de mai sus laughing.

1 răspuns:
| Ralluca25 a răspuns:

Păi stingi televizorul când vin la tine și după ce au plecat îl aprinzi.