| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase afara, am 15 ani.Eu ies la 4 jumate si intru la 7 in casa, de la un timp nu ma mai lasa deloc.Ma simt ca la anchisoare, va rooog niste solutii...

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa ii intrebi care este motivul subit pentru care nu te mai lasa de la un timp afara. Dupa aceea incerci sa-l remediezi cat de cat astfel incat sa le dai de inteles parintilor ca te intereseaza si parerea lor si ca le ei in considerare sfaturile. Uneori parinti au tendinta de a exagera, dar nu trebuie sa disperi(pana la urma sunt parintii tai). Incearca sa le explici pe un ton calm si parerea ta si motivele pentru care crrezi ca tu ai o parere mai buna. daca ai gresit cu ceva recunoaste-ti greseala de la bun inceput, fara sa te sfiesti. in acest fel vei da dovada de mai multa responsabilitate.Succes!

2 răspunsuri:
| pItIcOt_7652 a răspuns:

De mine se roaga parinti sa ies afararolling on the floor pai nu stiu.probabil le este frica pentru ca te-ai marit si sa nu patesti ceva.si acum se intuneca ff devreme e cam naspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma roaga toot timpul sa ies mai si tipa la mine si imi zice sa ies afara ca sa iau aier eu ies in fiecare zi afara si ei tot defiecaredata zic:
-Hai hai! Afara ca sa iei aier! frustrated