| AlexandruCristian111 a întrebat:

Cum imi pot convinge părinții să mă lase si pe mine pe afară? Ei cred ca sunt mica sa merg prin centru ????????????????. Am 12 ani si jur ca m-am plictisit rău de tot in casa. Cum ii pot convinge să ma lase in pace sa ma duc si eu singură prin centru? Pe mama trebuie sa o conving ca lui tata nu ii pasă ce fac.

4 răspunsuri:
| Trandafyrol a răspuns:

Bună!
Zii lui tatăl tau să vorbească cu mama ta despre asta.
Sau, mergi cu o prietenă acolo
Poate îi e frică că vei fii singură fără cineva.

| darrio2007 a răspuns:

Scoate-i si pe ei la plimbare. Cu tine, bineanteles.

| Donsavas a răspuns:

Te plictisești in casa pentru că nu faci nimic, nu te intereseaza sa cauti ceva de făcut. Cum ar fi sa te puna sa faci curat? Asta nu mai e plăcut. Atunci, multumeste te cu timpul liber si fa ce iti place, însă în preajma casei. Nu ai nici macar 14 ani. Cine raspunde pentru existența ta? Părinții. Cine este obligat să te însoțească? Tot părinții. Cine are treaba in casa? Ai ghicit. Lasă i sa si termine treaba si iesi cu ei cand se poate.

| Adry05 a răspuns:

Ii zici sa te duca si sa te ia ea de acolo. Sau iesi mai aproape de casa.