Întrebare recomandată | Alexander_Covuliuc_1997 a întrebat:

Cum imi pot face mai multi prieteni? Ajutati-ma cu sfaturi!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu alergi după cantitate, nu după calitate!
1-2 prieteni de încredere decât o haită de trădători.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Fii tu insuţi. Totuşi, există anumite elemente atunci când cunoşti o persoană:
-fi zâmbitor
-amabil
-sincer
-deschis spre tot felul de subiecte
Succes!

| CrazyTeenager a răspuns:

Socializeaza mai mult, si vei capata experienta.

| Aleqa a răspuns:

Fiind tu insuti cu cei din jurul tau, discutand, cooperand...

| costis a răspuns:

Trebuie sa ai un tonus bun; practica un sport de echipa, nu cu scop de performanta.

Răspuns utilizator avertizat
| GeoGForce a răspuns:

Cu talent.

| Gagu4321 a răspuns:

Pai alegeti oameni de incredere cu care stii cate intelegi nu toti prosti ca o sa te tradeze candva, si nu le spune secrete ca candva cat de bun o fi el o sa te faca de rusine si atunci ai sa-ti dai seama

| teoooGT1993 a răspuns:

Fii mai sociabil!

| x3Lexii a răspuns:

Incearca un chat. ^^
De ex : http://www.ejocurigratis.ro/page/9/CHAT.html.
Sper ca te-am ajutat. :)

| merry5 a răspuns:

Salut! in primul rind fii intelegator...

| C4JC a răspuns:

Eu zic:poti sa iti faci o multime de "prieteni" la scoala de ex incercand sa te schimbi tu insuti(sa fumezi, sa iti schimbi limbajul) si sa-ti pui o masca doar ca sa fii pe placul lor DAR acestia nu iti vor fi prieteni adevarati ai tai asa cum esti, ci doar amici ai cuiva care stie sa-si ascunda defectele. Intotdeauna fii asa cum esti tu si vei avea PRIETENI care te vor aprecia pentru cine esti cu adevarat. Te vei simti mai bine sa stii ca ai cativa prieteni dar buni. Motto-ul meu este: "sa ma schimb dar nu in mai rau ci daca tot ma schimb sa ma schimb in mai bine " Ca sa ai prieteni adevarati poti sa te schimbi pentru ei dar in bine. [parerea mea]

| Feier_Paula_1998 a răspuns:

Buna
Eu ti-as sugera sa intri in discutie cu ei si sa gasesti subiecte la care sa glumiti si sa faceti o conversatie cat mai lunga.
Daca esti mai rusinos poti intra cu ei in discutie pe chat sau pe messenger.
Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes
Funda?tongue

| Feier_Paula_1998 a răspuns:

Buna.
Eu ti-as sugera sa intri cu ei in discuti, sa gasesti un subiect la care sa aveti ce discuta, pe parcurs ajungeti sa vorbiti mai des.
In caz ca esti mai rusinos poti vorbi chiar si pe chat sau messenger. Dupa ce vorbiti mai desc nu o sa iti mai fie rusine si poate o sa va vedeti.
Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes
Funda?

| DanDanut96 a răspuns:

Daca nu ai prea multi prieteni este fie din cauza ca esti prea "ZAPACIT" si nu te suporta mai nimeni, fie esti o fire mai retrasa nu prea comunici cu ceilanti.
Incearca sa te comporti asa cum se comporta un om la varsta ta. Incearca sa stii sa respectii sa le arati celor din jur ca erasti ceva aparte.

| Vlad_Dascalu_1993 a răspuns:

Sunt 100% de acord cu Legiuitoarea