Întrebare recomandată | agent003 a întrebat:

Cum influenteaza parintii, scoala si prietenii asupra alegerii profesiei?

Răspuns Câştigător
| T0xXxiK a răspuns:

PArintii in mare parte pentru ca ei iti vor sugera ce profesie sa-ti iei happy
Scoala si mai mult pentru ca daca inveti bine, ai medii mari si nu esti un 'pericol' vei fi acceptat la un liceu bun happy
cat despre prieteni...nu prea influenteaza doar daca sunt apropiati de tine si iti sugereaza mai multe profesii ce-ti sunt potrivite
Sper sa te ajute
numai bine happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parintii nu m au influentat deloc, m au lasat sa aleg ce imi place si ce vreau, desi mama medic fiind ar fi vrut sa ii urmez cariera.

prietenii au ales cu totul alte drumuri.

profesorii au fost singurii care mi au dat un inbold, mai ales profesoara de informatica care ma indrumat, ajutat si invatat multe

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca au ponturi bune te influenteaza

| Corasonsalvaje a răspuns:

Parintii vor incerca sa te trimita undeva unde se castiga foarte bine.prietenii iti vor spune parerea or.sau ce la place lor scoala te ajuta mult. Daca termini un liceu bun te vei angaja mai usor.Tu esti singura care trebuie sa iti influentezi carierra si viata.Tu hotarasti.

| agent003 explică (pentru Corasonsalvaje):

(Tu esti singura care...) sunt sex masculin, nu feminin

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru agent003):

Imi cer scuze.din obisnuintahappy