| mIsTeR a întrebat:

Cum iti dai seama ca esti iubita cu adevarat de prietenul tau?

Răspuns Câştigător
| sorinho a răspuns:

Testeaza-l... fa-te ca-i dai papucii:
1) Daca o sa cada in genunchi... te iubeste pentru ca e prea varza sa fie iubit de altcineva...
2) Daca se prinde, sau te intreaba daca esti sigura... te iubeste si mai mult ca sigur il duce capu...
Succes
(nu neaparat trebuie sa-ti aduca flori la 3 zile... oricine poate sa faca asta... dai 10 lei si cumperi sentiment... penibil)

16 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Prietenul meu imi aduce flori de cateva ori pe saptamana(suntem de 2 ani si ceva impreuna), vorbeste frumos cu mine, ma ajuta, ma respecta, ma consoleaza, imi face tot felul de surprize, cadouri mai mari sau mai mici, a pictat dormitorul cu fluturi pentru ca imi plac mie, pe tavan a pictat sistemul solar cu pamantul, stelele, luna si peste ele a scris TE IUBESC!
Niciodata nu ne-am certat happy
sunt sigura ca ma iubeste!

eileen
| eileen a răspuns:

Te completeaza, stie ce vrei fara sa te intrebe, iti spune ca esti cea mai frumoasa, cea mai inteligenta, iti spune te iubesc in fiecare zi fara sa ii ceri tu asta, este fidel chiar si cand tu nu esti cu el, iti face surprize, este intelegator...

regis
| regis a răspuns:

Aiurea, nu ai cum sa stii ce e cu adevarat in mintea altuia. Tu trebuie sa crezi ca te iubeste pana la proba contrarie.

| andreutz a răspuns:

Te duci la emisiunea aia...nu mai retin cum se cheama exact, parca "test de fidelitate"... e pe antena 1 daca nu ma insel...si vezi dupa aia rezultatul laughing

| Irina a răspuns:

In general dupa micile detalii. de la cum te priveste pana la o simpla mangaiere cand nu te astepti si tot asa.

| mioara a răspuns:

Se poarta frumos cu tine

| ramy_5584 a răspuns:

Prin comportamentul lui...are grija de tine.ar face orice pentru tine.ar renunta la multe lucruri ca sa faca sa fie bine. te-ar alege pe tine in locul prietenilor pentru o iesire in oras...depinde...fiecare isi arata dragostea in felul lui.doar uita-te in ochii lui si intreaba-l daca te iubeste si iti vei da seama daca te iubeste sau nu. daca te va privi in ochi clar ca te iubeste... daca evita sa se uite in ochii tai si sa-ti zica "te iubesc" atunci e o problema... dar poate fi si mai timid si sa nu fie in stare sa se uite in ochii tai cand iti zice "te iubesc!" incearca si vezi cum reactioneaza...imi zici si atunci mai vorbimbig grin

| BabyWL a răspuns:

E cam greu sa ti dai seama...
o sa simti atunci cand te iubeste, dar uneori mai dau gres si simturile astea.

| miry a răspuns:

Asta trebuie sa simti tu in sufletelul tau, daca nu esti convinsa de asta acum, te vei convinge pe parcursul relatiei voastre

| leluc a răspuns:

Cand o sa te iubeasca, o sa simti, fara sa ai nevoie de intrebari/raspunsuri.

| powergirl a răspuns:

Cel care te iubeste ti-o demonstreaza nu numai zice ca te iubeste prietenul meu mi-a demonstrat ca ma iubeste de ffffff multe ori a luptat pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de cat timp sunteti impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 25 ani.si am un iubit care imi cumpara ce vreau eu. si ne intelegem foarte bine. eu il ascult pe el pe mine si gata e simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu cred ca exista dragoste adevarata... exista doar atractie fizica pentru o perioada de timp iar apoi intervine obisnuinta, desi eu il iubesc pe prietenul meu dar de ceva timp el este foarte plictisit si il enerveaza tot ce spun si fac iar cand il intreb daca ma mai iubeste spune ca iar incep cu prostiile astea si cand am vrut sa ne despatim a zis ca el nu vrea asta si nu stiu ce sa cred pentru ca nu se comporta ca si cum m-ar iubi dar cand vreau sa ne despartim nu ma lasa sa plec, ma opreste de fiecare data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti dai seama tu de sentimentele lui, nu trebuie sa intrebi pe cineva. daca te iubeste te intelege, te asculta, te ajuta, te aspeapta in unele chesti, iti spune te iubesc de nu stiu cate ori pe zi te ia prin surprindere cu, cadouri te face sa zambesti atunci cand iti vine sa plangi sa urli sa strigi sta aproape mereu cu tine adica o sa devina dependent de tine. cam atat restul vin de la sine in fiecare relatie. pa pa