| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca relatia ta este una de viitor si de lunga durata? Fundita.
Le vreau enumerate.

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Felul in care se poarta cu tine.
Va urez casa de piatra.
Pa, pa.

| BndVictoria a răspuns:

Pe parcurs iti vei da seama. Poate fi lapte si miere la inceput si dupa aia sa intervina rutina zilnica.Succes la relatii cat mai frumoase!

| ma3 a răspuns:

Daca ati facut sex si dupa o saptamana inca sunteti impreuna, o sa mai tina. Daca nu ati facut inca, exista posibilitatea sa vrea doar asta de la tine. Dar, daca esti frumoasa, sexy si ai si ceva in cap, nu vad de ce v-ati desparti. Bineinteles, totul depinde de ambele tabere. Nu poti stii ce-ti rezerva viitorul happy

| JoannaChan a răspuns:

Intai as vrea sa-ti zic ca nu poti sa-ti dai seama dinainte daca vei avea o relatie lunga sau scurta. Exista multe chestii care afecteaza o relatie bine sau rau.Dar uite niste sfaturi si niste chestii dupa care te poti ghida ca sa stii daca este o relatie de durata si cum sa tii o relatie de durata.
Cum iti dai seama daca este o relatie de durata:
1. Aveti incredere mare unul in celalalt.
2.Sunteti si prieteni buni in acelasi timp.
3.Chiar daca va certati, intelegi amindoi ca a-ti gresit si incercati sa rezolvati impreuna.
4.Va simtiti comozi si in largul vostru impreuna.
5.Traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima si nu va necajiti din cea mai marunta chestie.
6.Va iertati repede pentru ca stiti ca puteti avea incredere unul in altul si ca nimeni nu este perfect.
7.Va lasati reciproc libertate si independenta si nu va sufocati unul pe altul.
8.Va pregatiti surprize si nu stati unul cu altul din plictiseala.Incercati ca fiecare clipa sa fie plina si sunteti spontani.
9.Nu il stresati pe celalalt cu toate problemele voaste si cu cea mai mica chestie.Va ascultati in mod egal si incercati sa rezolvati impreuna.
10.Luati in considerare treaba ca sunteti amindoi egali si ca aveti aceleasi drepturi.
11.Va iubiti neconditionat si nu va intereseaza ce spun altii sau daca incearca sa va desparta.
12.Nu va obligati partenerul sa faca ceva doar pentru ca el/ea vrea asta sau pentru ca doar el isi doreste asta, in timp ce celalalt nu vrea.
Cam astea ar fi. Sper ca te-am ajutat!happy

| DeniiiBaa a răspuns:

Soarta decide asta nu noiwinking.