| CronikusXD a întrebat:

Cum iti dai seama daca o sa te descurci la mate-info? Stiu ca iti trebuie logica si trebuie sa stii mate. Dar asa toata lumea are logica intr-o anumita masura. Cam cata imi trebuie? laughing)
Mersi pentru raspunsuri serioase la o intrebare atat de idioata.

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Depinde cat iti place sa inveti. si daca nu ai logica de fier daca inveti si faci exercitii poti sa treci prin ea destul de usor. e ca si cum ai intreba cum iti dai seama daca o sa fii bun la fotbal. nu stiu trebuie sa joci ca sa vezi.

| Ađrian90 a răspuns:

Depinde de cât de mult îți place. Adică dacă nu îți place deloc informatica nu prea îți recomand, și matematica trebuie să-ți placă pentru că ai de învățat și nu e genul de materie la care trebuie să tocești, trebuie să o pricepi. Deci dacă-ți place matematica și-ți face plăcere să o înveți, du-te acolo(dacă ești nou în domeniul informaticii, îți spun că e un domeniu foarte frumos și de viitor). Succes! happy

| CronikusXD explică (pentru Ađrian90):

N am facut in viata mea informatica, nici nu stiu sigur ce inseamna, am inteles ca e vorba de programare, chestii, invat pe ce se bazeaza un calculator si chestii de genul, nu?
mie imi suna interesant, cam asta ar fi motivul pentru care vreau sa merg la mate-info. la celelalte licee, nu se face atat de mult materia asta.

| 223kkk a răspuns:

Ai putea sa iti dezvolti logica si sa intelegi mai multe https://brilliant.org/.