| mm_2126 a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat te place?

P. S. dau fundita pentru cel mai bun rasp :p

Răspuns Câştigător
| Coriii a răspuns:

Toate stim ca trupul ofera o multime de indicii legate de starile interioare, cu atat mai mult cand vine vorba de transmiterea semnalelor corecte catre cel pe care il placem. Deci e cazul sa invatam ce si cum sa transmitem... Evident ca vom incerca sa parem interesate, dar vom cauta in acelasi timp sa regasim aceleasi semne de interes si la cel din fata noastra. Iata doar cateva dintre ele...

Privesti intens
Ochii fac mare parte din treaba asta. Iti poti da seama ca cineva te place dupa felul in care te priveste: se uita la tine de la distanta mai mult decat e normal, apoi iti evita privirea, apoi iarasi se uita la tine si asa mereu.

Te aranjezi
Sunt multe gesturi pe care le faci ca sa-ti ma aranjezi putin tinuta. Asa arati intr-un fel ca „ma aranjez pentru tine". De exemplu, iti piepteni parul cu degetele, ti-l dai pe spate, iti periezi hainele sau inlaturi o scama imaginara de pe ele.

Te mangai
Cand esti in preajma unei persoane pe care o placi, e posibil sa incepi sa et mangai pe maini, pe picioare sau pe fata. Intr-un fel, asta inseamna ca „as vrea sa te mangai si pe tine la fel"...

Te apropii
Gestul prin care te apleci inspre celalalt inseamna „as vrea sa stau mai aproape de tine".
De asemenea, poate fi o modalitate de a-l testa pe celalalt sa vezi astfel daca se apropie la randul lui de tine, sau se departeaza. big grin sper ca tziam fost de ajutor... app vezi ce faci cu fundita aia :*:*:*

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Baietii, sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...si.in general un baiat care place o fata o tachineaza cam tot timpul happy

| Rioko a răspuns:

Te privesc insistent, rad la glumele tale, (oricat de proaste ar fi), cauta sa petreaca cat mai mult timp cu tine.

| liveincolors a răspuns:

Se uita la tine in mod insistent, cand va intalniti privirile, ori iti face cu ochiul, ori se uita in alta parte (depinde de baiat). Se comporta altfel cu tine, decat cu celelalte fete.

| silverfaith a răspuns:

Foarte simplu iti dai seama ca un baiat te place/ te simpatizeaza adica vrea sa te cunoasa mai mult sa fiti mai mult decat preteni/amici atunci cand este in preajma ta te priveste cum nu priveste pe nicioalta fata intotdeuna orice ai spune asculta cu mare atentie chiar daca vorbesti aiurea cand siar petrece 99% din timpul sau doar cu tine si chiar daca are trebuie ar reusi sa isi faca timp pentru tine, si iti ia apararea orice ar fi, aceastea sunt cele mai frecvente cazuri. Daca ai da mai multe detalii as putea raspunde mai detaliat! sper sa ajut happy

| tremurici a răspuns:

Cand esti prin apropiere probabil ca nu o sa te bage in seama insa o sa se dea jmecher ca sa zic asahee heecel mai usor e sa il intrebihappyasa o sa stii siguurhappysau vb cu un prieten de-al lui sal intrebehappysau zi ca cineva ti-a zis ca te place, si poate marturiseste sau neagalaughing

| Danyyyyy a răspuns:

Sunt partial de acord cu celelalte raspunsuri ...pentru ca in ziua de azi baietii nu iti arata ca te plac ci din contra.bine depinde si de felul fiecaruia... unii iti pot pune porecle.si uneori pot face chiar si glume nesarate si orice ai face pe el cica "il deranjeaza" si intervine dar asta pentru a sta mau mult alaturi de tine

| TzrM a răspuns:

Pai unii baieti fug, altii o fac pe prostii, se comporta ciudat, iti sunt mereu in preajma, este nerabdator sa vorbeasca cu tine, iti spune orice lucru chiar daca nu este prea interesant, se da mare, este foarte atent la tot ce spui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti zambeste tot timpulraised eyebrows wtf? nu neaparat daca iti zambeste...adica sunt alte"sintome"poate ca iti zambeste,dar cu un zambet sweety sau te priveste insistent, poate ca unii baieti nu au curajul sa iti vorbeasca sau sa te priveasca, depinde de caracterwinking

| medesanadi a răspuns:

Eu zic da iti dai seama daca un baiat te place daca iti zambeste tot timpul

| guly a răspuns:

Dai fundita sau funduletu?