| Psihoyounger a întrebat:

Cum iti imaginezi dragostea perfecta?

Răspuns Câştigător
| sHock a răspuns:

Dragostea perfecta?
day dreaming
Visez in fiecare la ea...si mi-o imaginez asa:
Sa descopar ca acel care a fost dintotdeauna langa mine ...si m'a ajutat. ...si m'a strans puternic in brate atunci cand am avut foarte mare de cineva caruia sa ii spun tot ce mi se intampla.sigh
Iar dupa un timp...cu trecerea timpului... dupa multe relatii esuate(si de'ale mele...si de'ale lui)...noi (eu si cu el) ...ne dam seama ca ne completam perfect...ca suntem atat de diferiti si in acelasi timp atat de atrashi unul de celalalt...
Pfffday dreaming
:*

7 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Din punctul meu de vedere perfectiunea este formata din amanunte, din multe lucruri marunte, din detalii. Ca in orice altceva, daca vrei sa ai parte de o iubire perfecta trebuie sa fi atent la detalii.Eu cred ca poate sa existe relatia perfecta. Si nici macar nu e ceva chiar asa de greu de realizat. Doi oameni cu principii, idealuri si o perspectiva asupra vietii asemanatoare, pot sa formeze un asftel de cuplu, daca nu le lipseste comunicarea si sunt rezonabili. Daca au ca baza iubirea sincera, iar ca si condiment mai vine adaugata pasiunea. Dar deja cred ca e prea mult. Nu prea gasesti toate acestea intr-un singur loc. Insa chiar si asa ea va fi perfecta doar in ochii celor care o formeaza. Nu poti sa ceri lumii sa fie de-acord cu tine pentru ca fiecare intelege lucrurile altfel.Astept asadar in continuare sa traiesc o poveste de dragoste perfecta. Notiunea de "perfectiune" este insa cu totul alta. Caut un baiat normal, care sa nu exceleze in niciun domeniu fantastic, care sa nu ma eclipseze atunci cand imi sta alaturi, dar nici sa nu-mi fie inferior, care sa stie sa ma iubeasca la fel de mult cum stiu eu sa iubesc. Caut o iubire banala. Din care sa extrag eu fantasticul, chiar daca in ochii celorlalti poate ca nu va parea extraordinarlove struckAstfel voi trai cu siguranta o poveste de dragoste perfectalove struck

nony
| nony a răspuns:

Impreuna pana la moarte. Daca reusiti sa duceti casnicia pana la sfarsit, aia se numeste dragoste perfecta (in viziunea mea)

| Bogdana a răspuns:

Exact ca tweety si Creaa.ataa_mika, Dragostea perfecta nu exista, exact ca si omul(adica om perfect nu exista).

| Chocolate a răspuns:

Nu exista.

| tweety_8071 a răspuns:

Imposibil de imaginat cu mintea noastra defecta(imperfecta)...nu stiu cum ar arata o asemenea dragoste, stiu doar ca nu exista

| geronimo a răspuns:

Nu exista asa ceva, nimic nu este perfect nici in imaginatie si acolo sunut scapari.

| nelulung a răspuns:

Spune o zicala: "Prietenii (sau prietena) sint modul in care D-zeu are grija de noi" Daca vrei sa ai parte de dragostea perfecta, ai nevoie de un partener perfect si vice-versa. Tu esti un partener perfect? Apoi daca ai un partener bun ofera mai mult decit te astepti sa iti ofere. Apoi spune-i-o in fiecare zi (si daca nu o simti intodeauna) te iubesc, este ca un bumerang. Apoi nu jigni niciodata, ca ce ai rupt odata, nu mai repari. Apoi... dragostea perfecta nu exista, pentru ca nu exista oameni perfecti. Exista oameni buni si rai, la fel ca si in orice lucru. Si apoi dragostea se gusta cu gura, cu ochii, cu inima, cu dragoste...