| SadBoyForever a întrebat:

Cum le spun parintilor ca doresc sa ma retrag de la o postliceala, eu acum sunt in anul 2 insa noi dam 15 milioane pe an si dupa ce ca ne descurcam cat de cat, nu vreau ca parintii mei sa mai cheltuie bani si cu mine, ce sa mai zic si de faptul ca nu ma inteleg cu nimeni din clasa, noi suntem 15 in clasa insa eu sunt singurul baiat iar restul sunt 14 fete, in primul an eu am stat numai singur in banca, eu le-am spus parintilor ca ele isi bat joc de mine, dar mi-au spus sa imi vad de treaba mea, insa eu nu sunt fericit acolo stau numai singur nu vorbeste nicio fata cu mine, asa a fost in primul an si tocmai de-asta doresc sa nu mai merg si in anul 2 va rog crying cum fac sa le spun parintilor ca nu vreau sa mai merg, scoala la mine incepe pe 1 octombrie si vreau sa le spun cumva ca vreau sa ma retrag ca sa nu isi mai bata fetele alea joc de mine si ca sa nu mai cheltuie banii de pomana cum fac sa ii conving oare?

2 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Spune-le in fata fara ocolisurim( ochi inalcrimati, putina melancolie) si o sa mearga

| Snowfall a răspuns:

Daca acea postliceala iti poate oferi sanse pentru un viitor mai bun eu te-as sfatui sa nu te lasi de ea. Probabil si parintii tai isi doresc acelasi lucru daca, cu toate ca le este greu iti platesc taxa si nu vor sa te retraga. Stiu cum este sa stai singur in banca si sa nu vorbeasca nimeni cu tine din clasa, am trecut prin asta si nici acum nu imi este cu mult mai bine. Daca renunti acum, peste cativa ani poate ca o sa regreti. Nu merita ca pentru cateva ore petrecute pe zi cu niste fete enervante sa pierzi poate o sansa la un job bine platit sau la o viata mai buna.