| YuKi_1060 a întrebat:

Cum ma invat sa ma dau peste cap din pod?
sfoara, podul de sus, sa stau in maini, sa ma dau peste cap, roata tiganului le stiu dar chearnu pot din pod sa imi dau picioarelein napoi.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Imi aduci aminte de copilarie, cand am practicat si eu gimnastica. La inceput este destul de greu si va trebui sa te ajute cineva. Din pod, iti faci vant si incerci sa-ti "arunci" picioarele in sus. Va trebui sa ai pe cineva langa tine, care sa te ajute putin. Totul depinde de elasticitatea corpului tau. Dupa ce vei reusi prima data, si dupa mai multe "repetitii", va fi floare la ureche. Succes!

1 răspuns:
| JUJUJIJI a răspuns:

Mai fra eu stiu sa fac front flip back flip si tote astea si le-am invatat de pe 3run. dar statu in maini nu pote sa te ajute nimeni trebuie tot sa-l exsersezi dar pot sa iti dau niste sfaturi daca vrei