| IloveyouButYouLoveMe a întrebat:

Cum mi-ai decora camera daca nu ma cunosti doar dupa numele meu dupa TPU si poza?

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

In alb-negru.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pai cred ca as face-o in nuante de gri, alb si un picut de roz. in primul rand cred ca as zugravi peretii diferit, in sensul ca nu toti patru in aceiasi culoare. pe peretele cu patul, pe fond gri, as desena [ evident cu materiale speciale ] niste aripi care se deschid din ce in ce mai mult cu cat urca spre colturile peretelui si se intind putin pana pe tavan. aripile le-as nuanta, adica as incepe in locul unde se intersecteaza cu alb, apoi cu gri foarte deschis, pal, si din ce in ce mai inchis pana ce ajung la o nuanta mai deschisa decat intregul perete. pe ici pe colo printre pene as da niste dare de roz. peretele mai incarcat [ adica pe care planuiesti sa-ti pui dulapurile sau biroul si biblioteca ] l-as face alb, insa nu mat, ci in relief. ca si cand ar fi fost pictat in 3D. pe peretele care se opune celui cu aripile as pune un tapet in genul asta : http://www.tapet-decoratiuni.ro/tapet-decoratiuni-gri-scroll-px8923.html [ daca nu-ti place poti oricand sa iti alegi unul pe placul tau... la magazine sunt o multime de alte modele ], sau unul dintr-o fibra mai diferita, ce are potential de reflexie-> asa, din cauza luminii care se va reflecta in perete, vei conferii ideea de spatiu si de o luminozitate mai mare. pe peretele care a mai ramas as schimba griul mohorat, si as nuanta rozul cu care am inceput la aripi. as face niste "coloane"cu pene [ desenate evident ] abstracte in diferite nuante de roz pe fond de alb, care dau senzatia ca se desprind de aripile propriu-zise. cat despre mobilier totul trebuie sa fie simplu, pentru a nu incarca foarte tare camera. daca ti se pare mohorata din cauza nuantelor de gri, poti adauga accesorii in culori mai calde, de preferat roz mai inchis, chiar si tapiteria scaunelor si a patului ar putea fi cu motive foarte mici si abstracte, in nuante cat mai calde. te sfatuiesc sa-ti cumperi perdele cu draperii, pentru ca ele capteaza mai bine lumina si de exemplu vara cand este foarte cald, opresc razele soarelui de a mai intra [ draperii in genul asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres [ insa nu neagra, ci un rozaliu ].
cat despre sursele de lumina poti folosi spoturi mici pe peretele cu patul, si pe noptiera o veioza in genul asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres pe tavan poti pune mai multe corpuri de iluminat insa legate intre ele, gen : http://www.google.ro/......tp?/imgres accesoriile le poti personaliza, si poti folosi modele simple, in forme cat mai ciudate. ai putea chiar sa-ti pui pe peretele alb o oglinda mai mare de sus pana jos de tipul celei din imagine, de pe partea stanga : http://www.google.ro/......tp?/imgres sau in forme geometrice de genul : http://www.google.ro/......tp?/imgres oglinda confera camerei tale o senzatie de spatiu mult mai mare decat este in realitate. astfel, daca mobilierul incarca prea mult camera, oglinda o va face sa para mai spatioasa.
tot ce pot sa-ti mai spun este ca asa vad eu o camera... asta este conceptia mea in momentul de fata. tie insa poate sa-ti placa alt gen de camera, sa ai alte gusturi si iti displaca chiar felul in care am descris eu o incapere. camera ta este un spatiu intim, numai al tau, de aceea trebuie personalizat, astfel oferind celui care intra o imagine a propriei tale persoane.
mult succes. :-*

| alexandra199711812 a răspuns:

In primul rand as pune pe perete niste aripi de inger din pene si as scrie angel, apoi as colora peretii cu modele cu nori, as picta pe peretele de langa patul tau un nor mai mare si ceva in genu : un copil inger, apoi mobila ar fi simpla fara prea multe chestii sofisticate si o da as pune un fel de candelabru un forma de inima ceva in genu ca aia de la cupidon
atat :*

| Mali_3462 a răspuns:

Roz