| chocolate3755 a întrebat:

Cum mot scapa de o obsesie?

3 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Cum poti scapa de o obsesie? Pai gandeste-te la altceva.Cand simti ca iti vn in minte acea obsesie mananca ciocolata sau un mar ceva.
Dar acum depinde de obsesie. Sfatul meu este sa gasesti o ocupatie si asa uiti de tothappy

| Boniboon a răspuns:

Poate daca ne spui si de ce obsesie ai vrea sa scapi. te-am putea ajuta.

| luana1 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin obsesie.Pastrezi in mintea ta o idee si te gandesti tot timpul la ea, asta ar fi un aspect sau intreprinzi si niste actiuni cu scopul de ati satisface acea idee?