| derpette9 a întrebat:

Cum o pot convinge pe mama sa ma lase sa ma vopsesc? Am incercat vechea poveste cu "note bune", si chiar daca notele mele s-au schimbat radical ea tot nu accepta sa imi schimb culoarea parului. Ajutor? happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cat timp esti la scoala, nu are rost, esti mica pentru vopsit, ai vreme sa te vopsesti pana dupa 30 de ani cand vei albi cu adevarat.
Nu are rost sa-ti distrugi podoaba capilara de pe-acum.
Te pup!

| derpette9 explică (pentru anonim_4396):

Aici nu era vorba de albit, ci de schimbarea culorii parului. Oricum, e adevarat ca poate nu are rost sa imi distrug parul inca de acum, dar toata lumea din generatia mea isi face "varfuri" adica isi vopseste capatul firului. Am incercat sa-i explic mamei ca mi-ar placea si mie sa am asazisele "varfuri", iar daca nu-mi stau bine imi pot tunde parul scurt. Si in plus asta nu-mi afecteaza radacina parului.

| LorenaAnca a răspuns:

Nu are rost sa iti distrugi parul de pe acum. Ascult-o pe mama ta fiindca stie de ce nu te lasa! O zi buna!