| alissa6 a întrebat:

Cum organizezi o petrecere in pijama?

Răspuns Câştigător
| Chocolateee a răspuns:

Eu am organizat o multime de petreceri in pijama. Pai uite:
-Daca ai fi singura acasa ar fi si mai bine... incearca sa iti pasaportezi parintii de acasa.
-Cumpara sucuri.cipsuri.popcorn.pizza.
-Fa o lista cu melodiile preferate ale tale si ale prietenelor tale si punele pe un cd ca apoi sa le ascultati
-Fa rost de niste filme de groaza.comedie sau drama
-Jucati adevar sau provocare sau poti inventa tu niste jocuri
-Machiati-va
-Faceti parada modei
-Faceti poze
-Barfiti
-Uitati-va in reviste
-Faceti misto de candva pe mess sau la telefon
-Imitati lumea
-Bataie cu perne
Distractie placuta!
P.S: Ca sa fie cat mai fain invita mai multe prietene de ale tale.
happy

5 răspunsuri:
| Alexandraa_7363 a răspuns:

Foarte frumoasa intrebarea! Ai nota 10 de la mine pentru ea. O sa-ti spun in etape:
1-Faci invitatii frumoase si le dai fetelor
2-Te duci si iti decorezi camera foarte cool si feminin
3-Cumperi tot ce trebuie: popcorn, suc, dulciuri [o pizza] daca e petrecere mare.
4-Cand vin fetele la tine prima data cititi reviste, vb dsp baieeetibatting eyelashes
5-Filmul sa inceapa seara [de preferat, film de groaza].
6-Caterinca-time!
7-Adevar sau provocare
8-Speriati.vaaadevil
9-La culcare pe la 24:00
10-Distractie placuta!happy

| TraficantaDeFunde a răspuns:

Pai nu e greu. Inviti fete la tine * DECI FARA BAIETI* va imbracati in pijamale si eventual va uitati la un film mancati popcorn cititi reviste va dati cu oja barfiti despe baieti laughing) Chesti de genu sau eu odata cand am dormit la o fata, eram mai multe si cand una a adormit i-am pus pasta de dinti pe fata laughingFaceti tot ce va placetongue

| Wildie a răspuns:

Chemi preietene intr-o seara va imbracati toate in pijamale si va distrati cum vreti voi

| Chis_Alina_Miriam_1997 a răspuns:

1. Mai intai de toate fa o lista ce pe care vrei sa-i inviti. Anunta-i din timp de ceea ce planuiesti sa faci si roaga-i sa-ti mai confireme o data, din timp. Altfel, te poti trezi doar cu o invitatie sau doua la marea ta petrecere.
2. Fa rost din timp de toate lucrurile necesare: CDplayer, muzica vesela, DVDplayer filme care sa va tina in priza toata noapea cele mai bune sunt comediile si desenele animate, tot felul de snackuri si dulciuri caramele, bomboane de toate aromele, sucuri naturale pentru ca sunt sanatoase. Nu uita de jocurile care implica mai multi participanti: Twister, Monopoly si cartile de joc.
3. Daca nu ai tu saci de dormit sau un pat destul de mare, spune-le din timp fetelor sa-si aduca pernele si sacii de dormit. Si normal, pijamalele.
4. Vorbeste despre parintii tai despre modul in care se vor desfasura lucrurile. Stabileste cu ei ora de culcare, fii toleranta daca iti impun cateva reguli de comportament si promite ca o sa-i ajuti sa faceti ordine a doua zi. In felul acesta, ei vor simti ca esti o persoana responsabila.
5. Nu uita sa ai de rezerva alte activitati in caz ca ceilalti se plictisesc. Poti sa recurgi la un concurs de karaoke, la o demonstratie de talente sau chiar la clasicul joc de mima si v-ati ascunselea.

Plus! Pentru a doua zi renunta la mancarea fast-food si incanta-i pe toti cu niste clatite delicioase, sucuri de portocale si fructe din plin. In acest fel, nici nu vor simti oboseala de-a doua zi.