| Happinessssss a întrebat:

Cum poți schimba o persoană, în bine?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Niciodata sa nu incerci asa ceva, omul va crede ca e defect si ceea ce vrei tu sa faci se va intoarce impotriva noastra, din pacate uni incearca si reusesc dar raman frustrarile care in timp revin la viata, omul nu se schimba daca el nu vrea

| peperonies a răspuns:

Nimic nu se schimba in bine atata timp cat nimic nu se schimba in tine.

| Divy a răspuns:

Trebuie să-şi dorească acea persoană să se chimbe dacă nu totul e futil.

| Andreea_Andreea_1998_oisb a răspuns:

O poti schimba numai daca si acea persoana isi dorește acea schimbare. Depinde ce relatie aveți adica daca te iubește si are încredere. Încetul cu încetul daca insisti pe o anumită tema de dragul tau se va schimba.

| andreeaelena2134 a răspuns:

Mergi cu ea la biserica....sau spune-i anumite lucruri bune...pur si simplu comunica cu aceea persoana spune-i ca nu e bine sa fii rau.s.m.d.