| AnemonaP a întrebat:

Cum pot accelera indepartarea vopselei din par? Ultima data mi s-a dus intr-o luna pentru ca mi-am spalat parul des si m-am indreptat cu placa in fiecare zi. Ce pot face sa imi scot vopseaua din par? Sunt saten deschis vopsita ciocolatiu,insa mi-a iesit foarte inchis, am fost vopsita si brunet si s-a dus. ce as putea face? Funda+vot

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai folosit de la Garnier? Știu că (și) ei folosesc nuanțe foarte închise, niciodată nu corespund cu nuanțele afișate în catalog.
Doar prin spălări repetate, însă nu e recomandat să o faci foarte des. Nu încerca o decolorare, fiindcă riști deteriorarea părului.
În timp, culoarea dispare. Fă-ți niște șuvițe subțiri, s-ar putea să fii mulțumită de rezultat.