| monykutza a întrebat:

Cum pot afla daca un baiat ma place/iubeste? as vrea sa fiu cu el dar sunt putin timida si mi-e frica ca daca o sa zica "nu" si dupa v-a rade de mine? cat mai multe raspunsuri va rog. mersi!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Aoleu; timiditatea asta; din pacate si eu sufar de ea. Si mie mi-e frica sa nu cumva sa zica "nu" si sa rada de mine, sa le spuna la toti. Asta e problema cu care se comfrunta unii. Si sincer, eu inca nu am trecut peste, de fapt, nici nu am incercat, ca nu prea ma tin de fete la 14 ani. Ca nu o sa iasa nimic. 3-4 saptamana impreuna si ne despartim, cine stie ca ne-am plikt unu de altu. Asa ca mai bine nu merita.
Deci, incearca sa te bagi in vorba cu el. Loveste-l din greseala, si dupa cereti scuze repede (mie mi-a functionat cu o fata.mergea pe role, eu am dat-o jos "din greseala", si dupa m-am dus la ea si am ridicat-o, scuturat-o etc. Bine, acum vreo 3 luni). Intereseazate pe la prietene deale tale cam ce-i place lui, si daca aflii, vb cat mai multe lucruri despre asta. Ii furi pixurile din ghiozdan, si la ora, ii dai tu unul de-al tau tongue bine ii bagi pixurile inapoi mai tarziu cand plecati normal tongue nu cer funda, ca mi-a facut placere sa-ti rasp. Chiar, daca reusesti cu baiatul, sa-mi zici si mie, sa stiu daca a funcionat ce ti-am zis. Adica la mine a funcionat pe jumatate. Si prin asta vreau sa spun ca am facut-o pe fata pe care o placea, cea mai buna prietena a mea. Am incetat sa-mi mai placa de ea cand am vazut cate de "parasuta" era. Succes cu baiatul happy

3 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

Hmmm nu ar avea de ce sa rada de tine. Daca el nu are pe nimeni sau sentimente pentru o fata ai sanse destul de mari. Daca esti frumoasa va acepta sigur pentru ca asa sunt baietii crede-matongue

| nosferatu a răspuns:

Te duci si il intrebi bai vasile mai iubesti sau nu? daca zice nu ii zici oricum nici eu nu te iubeam am vrut sa vad ce zici. laughing

| cristinaeu92 a răspuns:

Sunt de acord cu friend