| catalinaloredana a întrebat:

Cum pot avea dintii foarte albi cum au vedetele? thinking adica ma spal de 2 ori pe zi si tot nu ii am asa albi...am inteles ca ar exista o substanta care ti-i albeste. ati auzit de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poti citi aici:
http://www.dentalcare.go.ro/albire_dinti.htm

iar acasa poti sa ti-i albesti cu bicarbonat dar nu in fiecare zi pentru ca nu e bine.

8 răspunsuri:
| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la dentist.
Ti albeste si gata happy.

| Amy a răspuns:

Fa-ti un proces de albire a dintilor la medicul stomatolog

| catalinaloredana explică:

Si cam cat costa acel proces de albire la stomatolog?raised eyebrows

| Razvan_9651 a răspuns:

Salut! O solutie pe care ti-o pot garanta este ca dupa fiecare spalare sa pui pe periuta de dinti niste bicarbonat de sodiu alimentar si freaca bine dintii timp de un minut.La mine a mers.
FUNDITZZA?

NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des de atat), iar dupa - cu o pasta de dinti de calitate.
Succes! Numai bine!

| Lalala a răspuns:

Aici afli de toate
http://albirea-dintilor.com/? gclid=CJqCgPqRrqYCFQdB3godOGx6pA

eu am vazut ca o albire la stomatolog era 150 lei sau 200 lei;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedetele, draga mea, au dintii imbracati in portelan. Adica dintii lor le sunt piliti si peste se aplica o coroana de portelan perfecta si foarte alba. Cu toata tratamentele din lume nu o sa ai dintii la fel de albi

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute