| anonimus1127 a întrebat:

Cum pot deveni o persoană nepăsătoare și care să nu pună totul la suflet? Să nu îmi mai pese de ceilalți si să nu mă mai simt singură, când vorbesc despre prieteni?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cam greu, atâta timp îți pasă de ceilalți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum să devi rece și impasibil dacă nativ ești sensibil și emotiv. Poți numai să te prefaci că nu te afectează sau să te "călești" în timp.

| Greeneyes2222 a răspuns:

De ce ti-ai dori sa fii o persoana rece si nepasatoare? Sa nu ai constiinta? Practic asta e singurul lucru care ne diferentiaza de animale... Cred ca vrei mai degrabă sa iti dezvolti inteligenta emotionala, si sa stii cand e cazul sa pui suflet in ceva si cum sa controlezi asta mai bine. Cititul te ajuta, zau... Recomand "Puterea extraordinara a subconștientului" si "Arta fericirii", le gasesti și in pdf