| Mariaanadaria3432 a întrebat:

Cum pot deveni o persoană organizată?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Fa-ti un program zilnic si tine-te de el fara sa anulezi ceva. De exemplu cand vii de la scoala pana la o anumita ora mananci si te relaxezi, apoi iti inchizi telefonul si te apuci de teme pentru 50 de minute, faci o pauza de 10 si asa mai departe
Si daca te referi organizata in sensul ca vrei sa ai lucrurile in ordine atunci alege-ti o zi in care sa faci o curatenie generala si sa rearanjezi toate lucrurile intr-un mod cat mai ordinat si sa arunci ce nu iti mai trebuie. Apoi trebuie sa te tii de ele, cand iei ceva il pui inapoi de unde l-ai luat si faci curat o data la 3 zile sau oricand vezi ca incepe sa se stranga mizerie

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti sta in fire, nu vei reusi niciodata, oricat ai incerca.