| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot evita urmatoarea situatie:daca ar afla un baiat ca il iubesc spunandu-i eu ar putea fi surprins, sau sa nu ma placa si astfel sa imi vorbeasca urat pentru orice fac sau zic sau mai rau sa nu mai vorbeasca cu mine.credeti ca este posibil sa se intample asta si de ce credeti ca s-ar intampla asa ceva.Astept pareri.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In unele situatii, fata trebuie sa faca primul pas, ce crezi ca se poate intampla daca i spui...in cazu tau iti iei o piatra de pe inima,in cazu lui,daca are sentimente pentru tine, te accepta, daca nu...asta e!

| IuliaChiuian a răspuns:

Nu cred ca ar fi corect ca cineva sa rada de sentimentele tale si daca o sa o faca inseamna ca nu te merita!