| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot evita urmatoarea situatie:daca ar afla un baiat ca il iubesc spunandu-i eu ar putea fi surprins, sau sa nu ma placa si astfel sa imi vorbeasca urat pentru orice fac sau zic sau mai rau sa nu mai vorbeasca cu mine.credeti ca este posibil sa se intample asta si de ce credeti ca s-ar intampla asa ceva. Ajutor

2 răspunsuri:
| micutsa19 a răspuns:

Depide in ce relatie esti cu el daca sunteti mai indepartati nah nu se stie totusi merita sa incerci ce ai de pierdut...decat sa regreti mai tarziu ca ai putut si nu ai luptat asa vz si uh daca poate fi cv intre voi sau daca nu pune o pr sa ii bata apropouri
baftahappy

| danyella42051 a răspuns:

Mai bine i-ai da de inteles ca iti place de el, nu prea e indicat sa ii spui direct, mai ales daca nu ti-a dat si el de inteles oarecum ca te place, daca te place cu siguranta o sa fir bucuros ca ti-ai spus sentimentele ceea ce el nu a avut curaj...e posibil ca dupa ce iy spui daca te respinge sa inceapa sa vorbeasca despre tine, sa se laude la prieteni de ceea ce i-ai zis tu...ar fi fost mai bine sa mentionezi ce relatie ai cu el in prezent ex amici, colegi, vecini etc