| cripsontyphoon a întrebat:

Cum pot face fata liceului si sa mai am si timp liber? Adica cum as putea sa ma mentin la situati actuala la liceu si sa mai am si suficient timp liber pentru sala, lectii de chitara, iesit cu prietenii. Cel mai bun raspuns primeste funda.

3 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Nu prea ai cum, dar asteapta intai orarul. Vezi la ce ore termini in fiecare zi vorbesti cu profesorul de chitara sau profesoara depinde ce e ii zici ca ai ore pana la x in ziua y si vezi cand sa mergi ii zici ca vrei cat mai devreme dupa terminarea orelor. La sala tot asa iesitul cu prietenii e mai greu eu zic ca 2 ore vineri este cel mai bine

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Profa de franceza spunea mereu: ''Noaptea nu este facuta ca sa dormi!;; Si este adevarat! Orele OBLIGATORII de somn sunt de la 4 dimineata pana la 6-7! In restul orelor iti faci treburile necesare si crede-ma ca este acelasi lucru daca dormi de la 11 pana dimineata.De apt este mai bine asa.Iti ia mai bine de o saptamana sa te obisnuiesti dar este cea mai buna solutie si nu dauneaza sanatatii.important este sa nu consumi cola cafea sau alte chestii Ci sa te obisnuiesti. Asta daca vrei sa iti mentii sanatatea itacta. Stiu ca va fi greu dar sacrifica te o saptamana!

Răspuns utilizator avertizat