| GabytzaDoolce a întrebat:

Cum pot face sa nu mai fiu asa de suparacioasa...adica eu ma supar fosrte repede si prin asta imi prierd toti prieteni...va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Educa-te " singura.De ce te superi asa de repede? Imi amintesti de un copil foarte mic si rasfatat cand spui asta. Gandeste-te in primul rand ca o viata ai si ca nu se merita sa te superi asa de repede, ca prietenii tai sunt mai importanti.Ca sa nu te mai superi asa de repede ar trebui in primul rand sa nu te iei asa de mult in serios. Stai linistita si te gandesti inainte de a te "supara" daca se merita sau nu sa te superi. Bafta!

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Trebuie sa mai dpeui si tu eforturi,cum ar fi atunci cand ceva nu iti convine,o situatie,gandeste-te inainte de a trage o concluzie,incearca sa ii intelegi si pe ceilalti,poate au si ei dreptate nu nu mai tu si sa te suepri degeaba,fi mai intelegatoare,daca consideri ca nici ei nu te inteleg, atuncea nici tu nu ii intelegi, si atunci nu ar mai fi motiv de suparare.Crezi ca daca te superi rezolvi ceva? Mai mult ii afectezi pe restul cu supararea ta, incearca sa mai lasi si de la tine.

| maria_9426 a răspuns:

Buna
Poate ti se intampla sa fi asa pentru ca pui totul la suflet.
Am vazut ca recunosti si tu ca nu e bine, asta e un inceput...bun.
Fii mai deschisa, mai prietenoasa nu mai lua totul direct si personal, invata sa cunosti care sunt glume si care nu. Banuiesc ca ai si tu o limita, ca toata lumea, nu mai fii asa drastica, nu mai dramatiza totul, pentru ca suparandu-te asta faci: dramatizezi situatia chair daca nu e nimic.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| eu_5690 a răspuns:

Fi mai intelegatoare.

| GabytzaDoolce explică:

Mersi...m-ati ajutat.