| KiduuHereXp a întrebat:

Cum pot invata sa fac compuneri in engleza? Am un examen de dat si in asta consta. Iar eu sunt varza la compuneri in engleza, adica ma pricep decat la exercitii cat de cat si mai am timp la dispozitie pana joi. Va roog. Funda puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| Ale6197 a răspuns:

Hey! Tot ce trebuie sa stii e gramatica, ca sa stii cum sa formezi propoztitiile ( timpurile, gradele de comparatie, etc) si sa ai vocabular ( adica, cuvinte cu care sa faci compunerea). Plus o idee si sa stii sa dai sens lucrurilor ( ca nu poti sa pui acum o propozititie :,, Azi am fost la bunica'' si pe urma sa pui,, Ma doare gatul'', ca nu are sens ).