| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot refuza politicos o iesire in oras cu niste fosti colegi de munca? Nu ne-am mai vazut de 2 ani, iar printre persoanele care ies sunt si doi prieteni, dar si trei persoane toxice pe care nu le agreez.

1 răspuns:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Bună ziua! Mă tem că va trebui să vă refuz invitația de a ieși în oraș, deoarece [și aici adaogi un pretext oarecare, cum ar fi că nu ești în țară, ai de făcut un proiect la actualul tău job, trebuie să stai cu copiii ș.a.m.d. ]. Să vă distrați!"