| BuBuLyNa a întrebat:

Cum pot sa aflu si sa-mi calculez cand imi vine menstruatia regulata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti notezi intotdeauna pe calendar prima zi de menstruatie si apoi numeri zilele intre doua menstruatii succesive (din prima zi de sangerare pana in ajunul urmatoarei sangerari). Daca intervalul e constant, ai o menstruatie regulata. daca difera, menstruatia e neregulata si nu poate fi calculata data urmatoarei menstruatii.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Menstruatia ti-e regulata daca iti vine la 28-30 de zile in fiecare luna.

| perceive a răspuns:

Pai... te uti in calendar! Daca azi e 22 ian - treci peste 28 / 29 / 30 de zile, depinde de tine! Si BINGO!