| Ovidiu200 a întrebat:

Cum pot sa am și eu parul asa negru? http://www.cinefundas.com/......strong.jpg ținând cont ca am parul negru dar mai deschis la culoare și nu vreau sa ma vopsesc.

Răspuns Câştigător
| blackeyes90 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, si-ti clatesti parul, "spala-l" in infuzie de frunze de nuc. Inchide parul la culoare putin si cica-l si hraneste.

decoct din un pumn de coji de nuca verde la un litru de apa; se fierb pana ce lichidul ajunge la jumatate; se strecoara; se adauga in apa de clatit, dupa spalare. intensifica reflexele parului castaniu. Pentru a obtine o nuanta bruna si a masca incaruntirea, decoctul obtinut se aplica pe par direct, nediluat.

2 răspunsuri:
| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

Poate nuantator. si se duce dupa cateva spalari.happy:*