| DixieIsCrazy a întrebat:

Cum pot sa fac sa imvat mai usor?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa *inveti.
Pai poti sa citesti de mai multe ori fraza aia ca sa iti intre in cap si mai era o solutie, dar nu o potu\i pune in aplicare acum.Sa citesti de 2 ori inainte de culcare si a 2-a zi dimineata era mai usor de retinut.

| axeman19 a răspuns:

Trebuie sa inveti logi nu sa tocesti daca faci asta iti va fi mai usor

| NeaTiti a răspuns:

Incepe cu materiile favorite. Apoi concentreaza te strict la ceea c einveti si nu la televizor sau muzica. Dormi cel putin opt ore pentru a nu fi obosit si consuma multe fructe si legume pentru a avea tonusul necesar, mult succes!

| Maria002 a răspuns:

Buna! Pai ai putea sa faci ceva placut sau sa iti amintesti ceva amuzant ce ai facut in ora aceea de materie si apoi te pui pe invatat
Eu mai si fac cantece din ce trebuie sa invat si totul e bine
Spor la invatat!