| Joyfetih a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu imi mai pese de niste persoane?

Răspuns Câştigător
| ionutflorin123 a răspuns:

Nu te mai gandii la ele, stiu e foarte greu.
Gandeste-te ca ar fi ca si niste boschetari cu telefonae scumpe!
Du-te la sala, fa un sort si o sa vezi ce usor o sa-ti fie sa-i uiti.

| Joyfetih explică (pentru ionutflorin123):

Mersi de sfat, spune-mi cati ani ai, cu ce te ocupi si cum iti merge si cat de fericit esti ( o cale spre fericire ) sunt un tanar adolescant da-mi niste sfaturi daca ai experienta.Toate cele bune si sanatate!

| ionutflorin123 a răspuns (pentru Joyfetih):

Salut am 17ani, sunt la liceu, si eu am avut probleme la fel ca si tine si am facut acele lucruri spuse si imi e mai bine, sunt fericit dar si eu am insecuritatile mele. Sfatul meu numarul unu e sa te concentrezi pe tine dar sa nu devi obsesiv. Sper ca ta-am ajutat.

| ionutflorin123 a răspuns (pentru Joyfetih):

O cale spre fericire, gasesteti o pasiune, mie imi place sa ma dezvolt personal sa citesc carti de dezvoltare personala, si mai imi place sa ma menti fizic sa ma duc la sala la inot.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt cateva tricuri:
Focusandu-te pe alte persoane, de care iti pasa
Evitand locurile unde acestia merg
Ignorandu-i cand ii intalnesti intamplator
Blocand-i pe site-urile de socilizare sa nu-i mai vezi