| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac sa sterg imagini, documente, fisiere definitiv din calculator?

3 răspunsuri:
| LawwraD a răspuns:

Pai dai click dreapta pe imagine, folder, fisier.ce vrei tu, apoi acolo o sa iti arate niste optiuni iar tu apesi "delete", intri in Recycle Byn si apoi selectezi toate documentele care iti apar acolo, apesi click dreapta, si iar apesi delete.

| FlashXLight a răspuns:

Salut, Absenta!
Mai intai selectezi imagina/ documentu/ fisierul si apesi atsta "Delete". Dupa asta, te uiti pe desktop si acolo trebuie sa vezi undeva "Recycle Bin". Daca nu este pe desktop, cauta`l la "Search" din "Start", "Search". Apoi, muta`l pe Desktop (ecranul de pornire) si da click dreapta pe el. Selecteaza "Empty Recycle Byn". Daca vrei sa iei inapoi fisierele, nu prea ai cum.

| yrynelyrynel a răspuns:

Pentru imagini; dai clic pe imagine si apoi ctrl+shift+delete si se sterg de tot fara a mai intra in cosul de reciclare, asa poti face pentru toate ce vrei sa stergi, iar pentru registri foloseste CCleaner