| Tsukuyomi6 a întrebat:

Cum pot sa ii conving pe parinti ca nu vreau la facultate? dupa ce termin liceul vreau sa ma angajez la pariuri sportive.Nu vreau sa pierd 6 ani din viata la facultate tocind.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zile ca preferi sa fii toata viata un vanzator si sa traiesti cu salariu minim pe economie decat sa te chinui 3-4 ani pentru o cariera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce termini liceul vei putea opta pentru o facultate unde se intra cu examen. In cazul in care il pici, te vei putea angaja unde vrei tu. Ai timp sa te decizi ce vrei sa faci. Daca tu nu ai dorinta, faci facultatea degeaba si vei intampina probleme pe parcursul acesteia. Mai poti sa le explici parintilor ca nu te simti in stare sa urmezi o facultate, ca e prea mult pentru tine.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, de ce ai vrea sa te angajezi la pariuri sportive? Cand poti urma o facultate, iti poti lua un servici bun, bine platit sa ai o familie sa le poti oferi un trai bun, de ce te-ai opri?

| Cσcσ a răspuns:

Eu zic sa-ti asculti parintii.
Au ei motivele lor pentru care te obliga sa mergi mai departe.

| Coquinetza a răspuns (pentru Cσcσ):

Da, cum ar fi sa le intretina putorile de funduri.

| 18Marius a răspuns:

Mai bine te-ai duce o sa te obisnuiesti

| StArLyLy31 a răspuns:

Orcine are nevoie de facultate! Daca nu dai la facultate, atunci e treaba ta! Eu totusi te sfatuiesc sa te duci la facultate pentru ca asa vei deveni ceva in viata!