| dadaaaaa a întrebat:

Cum pot sa ii explic la un baiat d 12 ani sa nu mai copieze.Este varul meu si intotdeauna imi copiaza statusurile si mai nou trimite commuri p hi5 la colegi mei.copy paste ce am zis eu...si pe mine ma enerveaza k face din astea si nu vrea sa inteleaga k copya nu are valoare...plz ziceti si voi cum sa il fac sa inteleaga

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Ignora-l. Poate face chestiile astea intentionat, ca sa te enerveze. Dar nu-l mai baga in seama, nu arata ca te afecteaza ce face. O sa se plictiseasca.

6 răspunsuri:
| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

U nu intelegi un lucru el nu vrea sa te enerveze el te apreciaza esti ca un exemplu pentru el vede ca u esti tare si daca el e mic stie ca nul ia nimeni in seama ex:... vb cu o gagica pe mess si face cum zici u totul merge bine pana vn faza cu ai o poza cu u ai hi5? el ce sa zica ca nu normal ca siar daseama ca e mic asa cu tine se simte ca el este in centrul atentiei am trecut si eu prin perioada cu varamio tot ce facea el trebea sa fac si eu nu aveam de ales pentru ca el era baiatu super cool bazat si eu doar un copil si asa am fost mereu in centrul atentiei u in loc sal pregatesti pentru viata il ignori

| Mony a răspuns:

Poi nu prea stiucrying pai incearca si tu sa faci la fel... daca scrie el ceva la status scrie si tu la fel poate nici lui nu o sa-i placalaughing

| YepIsSuspended a răspuns:

Da clik o data pe imaginea lui si fa asa:
You appear online to this contact>
Aper permanently Offline to...

Asa vei aparea tot timpul ofline acelui user si nu va mai vedea deloc statusurile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey; p ...acum catva timp pateam si eu acelasi lucru cu verisoara mea mai mare decat mine cu un an.Pai ar cam exista 2 variante: 1. te imprietensti cu el si, deveniti prieteni foarte buni prieteni si in modul aceasta ce face unu' face si celalat... si 2. ii zici clar sa nu te mai copieze, daca e nevoie il intrebi si de ce face asta si il rogi sa nu mai faca acest lucru pentru ca te deranjaza. Daca intelege de buna voie e bine daca nu fii mai dura cu el in sensul ca... l'ai putea ameninta ca il spui parintilor ...in font si la urma urmei are doar 12 ani ...cum vrei; p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey; p odata in trecut am avut si eu ceva probleme de genul acesta cu verisoara mea care e mai mare cu un an decat mine.Pai ar fi cam 3 variante:
1-ii spui cu nu iti place ceea ce face, ca te enerveaza cand esti copiata, daca e nevoie il intrebi chiar si de ce face acest lucru pe care tu il urasti atat d mult... iar daca continua il poti ameninta ca il vei spune parintilor lui, in font si la urma urmei are doar 12 ani, nu?
2-te imprietenesti cu el, deveniti cei mai buni prieteni si in felul aceasta ce face unu' face si celalat, pana la urma ti se va parea ceva normal...
3-il ignori pur si simplu si incerci sa te obisnuiesti cu ideea ca nu are propria lui personalitate si ca de aceea te copiaza pe tine, sau ca ii place foarte mult cum gandesti si cum scrii.Doar atat: nu'i acorda atentie.

| myhaitza_3919 a răspuns:

Ia-l la bataielaughing... e inca copil...asa ca nu prea ai cum...big grin