| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi calmez durerile menstruale?

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ai incercat No-spa sau Nurofen?
Sau niste leacuri babesti, sa-ti pui o sticla de apa calda pe burtathinking sau sa faci miscare, ajuta.
Bft:*happy!

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu prea stiu cum e sa ai dureri menstruale pentru ca nu am avut, doar putin la inceput.
Dar cunosc persoane care au luat no-spa si durerile s-au calmat.

| Wut a răspuns:

Mda...app cu leacurile astea babesti, chiar merg big grin Sau daca nu incearca sa faci o baie cu apa cat mai fierbinte, ajutawinking Si sa stii ca atunci cand esti in apa ti se opreste menstruatia, adica nu iti mai vine sange in apa, deci nu ai de ce sa te temi big grin

| mizukori a răspuns:

Bunica mea imi punea un saculet cu sare pe calorifer apoi il puneam pe burta si imi trecea durerea. sau incearca cu niste pastile sa stii ca merge dar ai grija ce fel de pastile consulta un medic sau vorbeste cu mama ta pup:*