| ladygaga_9914 a întrebat:

Cum pot sa imi fac o alta forma a sprancenelor? am o forma cu care cred ca nu`mi mai sta bine. ceva de genu : http://www.femei-moderne.ro/......fecte.jpeg

si as vrea sa le am mai sus la coada. ceva cam asa :http://img.kudika.ro/images/uploads/pensatint.jpg

cum as putea face? sa astept sa creasca si apoi sa incerc sa dau alta forma?

P. S. : NU imi recomandati salonul pentru ca am mai facut o greseala la salon( nu cu sprancenele) si de atunci nu mai am incredere in cele de acolo.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sigur ca trebuie sa cresca intai ca sa le dai alta forma! Am vazut o data la tv o explicatie a romancei care a ajuns celebra in SUA,"regina sprancenelor ", care spunea ca obligatoriu coada sprancenelor trebuie sa ajunga pana la o linie imaginara care incepe de la baza nasului (narii), trece pe la coada ochiului si se continua spre tampla. De asemenea spunea ca sprancenele arcuite sunt de preferat, dand fetii un aer mai optimist.Grosimea era cam ca la primul link pe care l-ai prezentat.Forma sprancenelor este si in functie de forma fetei, era o intreaga geometrie explicata!

| alexdop21 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa le faci la un salon mai scump nitel, mai de calitate, si in nici un caz sa le faci acasa pentru ca de cele mai multe ori nu iti ies la fel...si atunci nu stiu daca nu o sa iti fii dorit sa le fii facut la salon

| georgiiiy a răspuns:

Si eu am fost la salun si nu mi-a placut deloc cum au iesit, cred ca ar trebui sa le lasi sa creasca si dupa aia sa incerci sa le dai alta forma ( poti ruga o prietena care se pricepe mai bine) sau
poti merge la un salon de incredere (recomandat de cineva)

sper ca te-am ajutatwinking
o seara placuta in continuare :*