| andrei995 a întrebat:

Cum pot sa imi fac o prietena? pentru ca am iesit destul de des afara si am stat cu ea si mai multi dar nu stiu cum sa actionez ca incerc de mult. ma puteti ajuta cu un raspuns?

Răspuns Câştigător
| Happyness a răspuns:

Pai mai stati putin sa va mai acomodati, apoi poti sa-i spui c`o placi si ca ai vrea sa fiti impreuna daca vrea si ea. daca nu ai curaj a i spui ii spui pe mess si apoi ii zici ca ai vrea sa vorbiti totusi fata in fata despre asta. ii spui ca o simpatizezi de mult si vrei de mult sa fi cu ea dar nu ai avut curajul sa-i spui nestiind reactia ei.

2 răspunsuri:
| Adella92 a răspuns:

Buna. in primul rand castiga-i increderea., daca i-ai castigat-o.in timp ce sunteti afara cere-i date de contact in caz ca ai nevoie de ea (id, nr tel)... daca detii unul dintre aceste invit-o undeva gasind un motiv (sa te ajute la ceva, pentru ca ai nevoie de un sfat, etc). Cand sunteti singuri (la aceasta intalnire). spune-i ca o placi si ai vrea sa devina ceva frumos intre voi. Bafta!

| blunts a răspuns:

Pai iesi de cateva ori cu ea... din a2a intalnire pot sa ii arati ca iti place de ea si alte chetii de genu asta ...si in a 3a vezi tubig grin